Kandráčovci a Kollárovci Mega turné 2022

Kandráčovci

Východoslovenskú hudobnú skupinu Kandráčovci založil v roku 2004 Ondrej Kandráč. Od tej doby prichádza jeden úspech za druhým. Ako doteraz jediní, získali platinovú platňu za ľudovú hudbu už po štvrtýkrát.

Ich vlastnú tvorbu dopĺňajú ľudovými piesňami. Spievajú okrem slovenčiny aj v rusínčine. Málokto však vie, že ich pôvodný názov bol Ľudová hudba Ondreja Kandráča. Členovia Kandráčovcov sú pôvodnými muzikantmi z rôznych folklórnych súborov, v skupine figurujú piati. 

V roku 2019 pred majstrovstvami sveta v hokeji, ktoré sa konali na Slovensku, vydali oficiálnu pieseň majstrovstiev s názvom „Hokejová”. Neskôr bol k tejto piesni natočený aj videoklip, ktorý režírovala Oľga Záblacká.

S hudobnou skupinou Kollárovci, v lete 2019 nahrali úspešnú skladbu „Chlapci spod Tatier“. Videoklip k piesni vyrobila P & C – Super Media Group. Hudbu a text k piesni napísal Braňo Jančich.

Kollárovci

Skupina Kollárovci vznikla ešte v roku 1997. Traja zo šiestich členov sú bratia, Kollárovci. Ich repertoár obsahuje ľudové piesne, obohatené o goralský temperament, v spojení s ich vlastnou tvorbou. Časť ich vlastných piesní zložil Štefan Repka.

Kollárovci doposiaľ vydali osem hudobných CD a štyri DVD. Pravidelne účinkujú v televízii Šláger.

Táto skupina hrá na nástroje ako husle, kontrabas, soprán a alt saxofón, cimbal, akordeón a bicie nástroje. Ako prví na Slovensku použili práve bicie nástroje v ľudovej hudbe, čím si vyslúžili kritiku hlavne od folkloristov. Napriek tomuto nezvyčajnému spojeniu sa stali úspešnými.

„KOLLÁROVCI – Môj život je muzika“, tak znie názov v poradí už ôsmeho hudobného CD albumu, na ktorom sme mohli počuť hity ako Mariša” a Do hory ma poslali“.

Ich posledný CD album nesie názov KOLLÁROVCI – Len Tebe spievam“.

Kandráčovci & Kollárovci – Mega turné OPEN AIR 2019

Úspešné Mega turné OPEN AIR 2019, ktoré sa odohrávalo v dvadsiatich miestach Slovenska počas leta 2019. Mega turné spestrili svojou návštevou hudobní hostia ako Kuly, Števo Skrúcaný, Miro Noga a ďalší. Turné bolo svojim rozsahom a návštevnosťou najväčšie, aké kedy na Slovensku vzniklo.

Kandráčovci & Kollárovci – Mega turné OPEN AIR 2022

Po niekoľkých neúspešných pokusoch, kedy sa turné z dôvodu pandemickej situácie preložilo, nás v roku 2022 čaká nezabudnuteľné vystúpenie v podaní KANDRÁČOVCOV a KOLLÁROVCOV, ktorých budú dopĺňať zaujímaví hostia.

Mega turné OPEN AIR 2022 sa odohrá pod holým nebom. Zavíta do piatich rôznych miest Slovenska a ponúkne nezabudnuteľnú show. Tešiť sa môžete na svetelné a pyrotechnické efekty a tie najväčšie hity KANDRÁČOVCOV a KOLLÁROVCOV. Ako v roku 2019, tak aj v roku 2022 pôjde pravdepodobne o najväčšie turné na Slovensku. Turné bude putovať piatimi miestami: Terchovou, Nitrou, Košicami, Banskou Bystricou a Východnou a v každej zastávke ponúkne neopakovateľný zážitok.

Vstupenky na toto MEGA TURNÉ 2022 pre jednotlivé zastávky nájdete na:

NITRA

https://vstupenky.maxiticket.sk/kandracovci-kollarovci-mega-turne-open-air-2020-nitra/

KOŠICE

https://vstupenky.maxiticket.sk/kandracovci-kollarovci-mega-turne-open-air-2020-kosice

TERCHOVÁ

https://vstupenky.maxiticket.sk/kandracovci-kollarovci-mega-turne-open-air-2020-terchova

BANSKÁ BYSTRICA

https://vstupenky.maxiticket.sk/kandracovci-kollarovci-mega-turne-open-air-2020-banska-bystrica

VÝCHODNÁ

https://vstupenky.maxiticket.sk/kandracovci-kollarovci-mega-turne-open-air-2020-vychodna

0