Anita-Soul-2

Anita Soul 

 

Anita Soul, absolventka hudobného konzervatória v Bratislave, vyštudovala hudobno-dramatický odbor. Absolvovala tiež ZUŠ Jozefa Kresánka odbor klavír . Je jednou z najvýraznejších slovenských speváčok.

Nikdy sa neobmedzovala na jeden hudobný štýl. Jej ojedinelý feeling v kombinácii s fúziou jazzu ,soulu ,funku a black feelingu tvorí dynamický hlas a všestranný zvuk. Speváčka, skladateľka a textárka skúma nové melódie pričom predvádza svoje vplyvy od velikánov ako Chaka Khan či Billie Holiday. V minulosti účinkovala v TV programoch Bailando, Hit storočia, tiež v muzikáloch Cigáni idú do neba, Hamlet,aj v úspešnej muzikálovej show Thank you Michael Jackson. V roku 2009 vyšiel jej debutový album Anita Soul a v roku 2019 ďalší sólový Späť k mojim koreňom/Pale ke peskero.

Medzitým vydala niekoľko singlov v spolupráci aj so zahraničnými umelcami. Jedným z nich bol Only God Can Judge Me v spolupráci s americkým bubeníkom Chris Daddy Daveom.Tento singel sa zapáčil aj svetovým rádiám a nasadili ho do playlistov v USA,Británii aj v Austrálii. Nahrala množstvo ďalších featuringov so zvučnými menami ako Rytmus, Majk Spirit, Monika Bagárová, Guillotine Mac, Igor Kmeťo, Eugen Vizváry a ďalší.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WwoeyNC6L34

vstupenky

Anita Soul

0